0553 901 5002

Artık bandajlar da akıllı hale geliyor

Artık bandajlar da akıllı hale geliyor
16 Ocak 2018 Shift Delete.net

Bilim adamları, bir yaranın nasıl iyileştiğini tespit edebilen ve yaranın durumu hakkında doktora bilgi veren 3B baskılı, 5G teknolojili, akıllı bandajlar geliştiriyor.

Swansea Üniversitesi Yaşam Bilimleri Enstitüsü, milyar dolarlık bir anlaşma ile 5G test merkezinde sağlık verilerini izlemek için toplanan verileri kullanabilen akıllı bandajlar geliştiriyor. Bu sayede, bandajın açılmasına gerek kalmadan yaranın durumu öğrenilebiliyor.

Tedaviyi uyarlamak

Yeni bir Teknoloji sayesinde bandajları tekrar tekrar değiştirmek zorunda kalınmayacak. Tedaviyi ve hasta değişken düzeylerini izleyebilen gerçek zamanlı 5G teknolojisini kullanacak yeni bandajlar, nano teknoloji sensörleri sayesinde özel tedavi imkanı sağlayacak. 3B baskılı, akıllı bandaj, 5G kablosuz veri aktarımıyla sağlık bilgilerinizi doktorunuza gerçek zamanlı olarak iletilecek ve bu sayede doktorunuz size özelleştirilmiş sağlık önerileri sunabilecek.

Araştırmacılar, önümüzdeki yıl içinde 5G test merkezi ve nanoteknolojik algılayıcıların testlerini tamamlamayı hedefliyor. Eğer süreç başarılı bir şekilde tamamlanırsa daha doğru ve daha hızlı bir şekilde hasta sağlık verilerine ulaşılabilecek. Böylelikle doktora gitmeye ve bandajın açılmasına gerek kalmadan yaranın durumu izlenebilecek.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz