0553 901 5002

Bu kesiciyle plastik şişelerinizi yeniden değerlendirin

Bu kesiciyle plastik şişelerinizi yeniden değerlendirin
16 Ocak 2018 Haber Merkezi

İnsanoğlunun plastik kullanımı her geçen gün artıyor. Günlük hayatımızda özellikle plastik şişeler büyük bir yer edinmiş durumda. Geri dönüştürülebilir bir malzeme olması sebebiyle plastik şişeler ekonomik atık olarak ön plana çıkıyor ve aynı zamanda çevre kirliliği açısından da büyük önem arz ediyor.

Peki, çöpe attığınız veya geri dönüşüme verdiğiniz plastik şişelerden spagetti şeklinde plastik şeritler üretmek ister miydiniz? Bu işlemi; basit, kullanışlı ve elinizle kullanabileceğiniz büyüklükte bir dilimleyici aletle yapmak çok hoş olurdu doğrusu.

Cepte taşınabilecek boyutlara sahip olan plastik şişe kesici, plastik şişeleri akıllıca ve kolayca şerit halinde kesip onlardan birçok farklı amaç için kullanılabilecek ince plastik halatlar yapmaya yarıyor. Böylece herhangi bir durumda size kullanışlı, sağlam bir ip elde etme imkânı sunuyor.

Elde edilen plastik ipler dekorasyon amaçlı bir sineklik, bahçede bitkileri bağlamak amaçlı bir şerit veya yolda kalan bir aracı çekme amaçlı olarak kullanılabilir. Kullanım alanları, plastik halatları kullanacak kişilerin hayal güçleriyle sınırlı.

Bu yöntemle plastiğin geri dönüşümünden ziyade, çöp olarak ortaya çıkan plastiğin tekrar kullanıma sokulması söz konusu oluyor. Böylece plastik şişelerden kalemlik, çiçek saksısı vb. yapmanın yanı sıra fonksiyonel ve dekoratif bir başka alternatifi hayata geçmiş oluyor.

Plastik şişeler hacimleri ve boyutları sebebiyle büyük yer işgal ediyorlar. Plastik şişe kesici ile su şişeleri, meyve suyu şişeleri veya diğer plastik şişeler kesilerek halat haline geldiklerinde çok daha az yer kaplamış oluyor. Dalgalı şişelerin ise kapakları kapalı olarak yaklaşık bir dakika ısıya maruz bırakılmaları yeterli oluyor. Böylece ısıtılan hava, kabartmalı kısımları düzleştirerek şişeyi pürüzsüz hale getiriyor.

Plastik şişe kesicinin kendisi de konseptine uygun olarak çevre dostu malzemelerden yapılmış durumda. Aynı zamanda çok dayanıklı olan, tutması, taşıması ve saklaması kolay olan plastik şişe kesici, plastik şişe problemini akıllı çözümlere dönüştürmede uzun ömürlü stratejik bir çözüm olarak insanlara yardımcı oluyor.

Bir plastik şişeden elde edilen plastik halat, hendekten bir arabayı çekecek güçte bir dayanıma sahip. Tamamen şişeye bağlı olsa da örneğin 4 milimetre kalınlığındaki sıradan bir Coca-Cola şişesinden elde edilen bant 7 kilogramlık bir yüke dayanabiliyor

Plastik şişe kesici, aynı zamanda bakım gerektirmiyor da. Bir bıçak ile yüzlerce metre plastik ip kesmek mümkün. Sadece aşırı nemde bırakılmaması tavsiye ediliyor. Kesilen plastik halat, insan derisine normal halattan daha fazla zarar vermiyor.

İstenildiği zaman falçatalarda kullandığımız 9 milimetre genişliğindeki küçük kesici yedek bıçaklarla mevcut bıçağı değiştirmek mümkün. Yapılan testler sırasında bıçak olarak kullanılan bir falçata parçasıyla 100’den fazla plastik şişe kesilmiş ve bıçak fonksiyonunu tam anlamıyla yitirmemiş.

Video için tıklayınız

Ürün patent problemi sebebiyle Amerika Birleşik Devletleri ve Arjantin’de satılamıyor ancak www.plasticbottlecutter.com adresi üzerinden plastik şişe kesicisini tanesini 21,95 Euro’ya, iki tanesini 41,95 Euroya ve üç tanesini 61,95 Euro’ya temin etmek mümkün.

 

Kaynakplasticbottlecutter

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz