0553 901 5002

Teknoparkda Devir Teslim..

Teknoparkda Devir Teslim..
16 Ocak 2018 Haber Merkezi

 

"GAZİANTEP TEKNOPARK'TA GÖREV DEĞİŞİMİ"

 

Gaziantep TEKNOPARK;  Gaziantep Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ve Ankara Cyberpark işbirliğiyle 12 Ocak 2007’de kuruldu. Bir bilim ve teknoloji parkı olan kurumun geçtiğimiz günlerde devir teslimi gerçekleşti. Gaziantep TEKNOPARK yeni Genel Müdürü,Target Teknoloji Transfer Ofisi Genel Müdürü  Ekrem TEKİN oldu..

2008 yılı Ekim ayında yapımı tamamlanarak faaliyetlerine başlayan Gaziantep Teknopark, Gaziantep Üniversitesi kampüs alanı içinde,yazılım, bilişim, tasarım, danışmanlık, biyoteknoloji, gıda, makine, tekstil gibi alanlarda faaliyet göstermekte olan firmalar, ARGE çalışmaları yaparak şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmakta, aynı zamanda Teknopark’ın sunduğu avantajlardan faydalanmaktadır.


“Gaziantep TEKNOPARK” olarak marka tescili yapılan Gaziantep Teknoloji Geliştirme Bölgesi, özellikle İngilizce eğitim yapan Mühendislik  Fakültesi ve Bölgenin en  önemli Fakültelerinden biri olan Tıp Fakültesi ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile bilimsel ve teknoloji potansiyeli çok yüksek olan Gaziantep Üniversitesi’nin bu alanlardaki başarılı çalışmalarının ticarileşmesine uygun ortam sağlamakta ve bölgede yer alan teknoloji firmalarına akademik bilgi konusunda ışık tutmaktadır.

 

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER HABERLER

Kayıt bulunamadı.